Revista Mjekësia Veterinare Shqiptare

Hyrje » Për veterinerët » Parazitozat

Parazitozat


2 Komente

  1. lindita sharra thotë:

    persh jame nje vajze e apasionuar me kafshet.Ne shtepine time kame dy mace nje macok si dhe nje qene,problemi ime eshte dhe qe me shqeteson me shume eshte se nje mace e kame me probleme ne jashteqitje pasi nxjere gjake dhe barke uje i kame bere dhe gjelpera dhe ilacin e parazitit ja kame dhene dhe eshte po i njejti problem, gjithashtu dhe macoku jashte qitjen e bene barka po pa gjake dhe ajo qe eshte me kryesorja eshte qe qeni im me vjell here pas here me shum vrere ju lutemi me ndihmoni me medikamentet cfare duhet te mare.theksoj qe macoku eshte 6 muajsh dhe peshon tre kile macja eshte afro 10 muajshe dhe peshon dy kile e gjysem kurse qeni eshte nje vit trup vogel dhe peshon dhe ky dy kile e gjysem.flm per mire kuptimin imail im eshte …

    • Pershendetje Linda! Na vjen keq per keto probleme qe po i hasni si me macet apo dhe qenin tuaj. E ketmi teper te veshtire te flasim per mjekim pa ditur diagnozen. Diagnozen e sakte mund te ta jape vetem mjeku veteriner qe ka mundesi te beje egzaminimin klinik, analizat e feceve etj. Parimisht problemet qe hasin macet e tua mund te jene ndryshe dhe nga vjelljet qe shfaq qeni jot. Por serisht kete nuk mund ta themi me siguri pasi pa vizita nuk mund te bejme diagnostikime. Ju sugjerojme qe te kontrolloni mire ushqimin e tyre, qe te mos kene mundesi te hane dicka qe mund tju beje dem. Ju lutem vazhdoni kontaktin me mjekun veteriner qe ju ka dhene mjekimet deri ne gjetjen e nje diagnoze. Na vjen keq qe nuk mund t’ju ndihmojme me shume! Shpresojme ne mirekuptimin nga ana jote! Na shkruaj ecurine.

Na shkruani

Ju lutemi, bëni hyrjen me një nga këto metoda që të postoni komentin tuaj:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: