Revista Mjekësia Veterinare Shqiptare

Hyrje » Për dashamirësit dhe pronarët » Më shumë se 10 arsye përse duhet të adoptoni një kafshë shtëpiake (foto)

Më shumë se 10 arsye përse duhet të adoptoni një kafshë shtëpiake (foto)

Mbase artikujt qe ju kemi sjellë më parë nuk ju kanë mbushur mëndjen. Mbase ju vazhdoni të mendoheni nëse do të jetë me interes të adoptoni një qen apo një mace.

Më poshtë po ju sjellim disa foto për të ilustruar më mirë përse duam që ju të keni një kafshë shtëpiake. Kush janë arsyet që ne këmbngulim?

Pasi të keni parë fotot jemi të sigurt se nuk do të jëni më skeptikë 🙂

JU NDIHMOJNE TE TAKONI NJEREZ TE RINJ

JU NDIHMOJNE TE TAKONI NJEREZ TE RINJ

DO TE NDAJNE INTERESA TE NJEJTA ME JU, KUSHDO QOFSHIN ATO.

DO TE NDAJNE INTERESA TE NJEJTA ME JU, KUSHDO QOFSHIN ATO.

kUDO TE NDODHENI GJITHMONE DO TA KINI NJE JASTEK TE REHATSHEM PRANE JUSH

KUDO TE NDODHENI GJITHMONE DO TA KINI NJE JASTEK TE REHATSHEM PRANE JUSH

Do të jenë ata/ato që do ju thonë gjithmonë; kalofsh një ditë të bukur në punë/ shkollë, dhe ; a u lodhe sot?

Do të jenë ata/ato që do ju thonë gjithmonë; kalofsh një ditë të bukur në punë/ shkollë, dhe ; a u lodhe sot?

NJE FYTYRE GAZMORE GJITHMONE DO JU BEJ TE QESHNI

NJE FYTYRE GAZMORE GJITHMONE DO JU BEJ TE QESHNI

Edhe nëse jetoni vetëm, do të keni gjithmonë një partner për të kërcyer.

Edhe nëse jetoni vetëm, do të keni gjithmonë një partner për të kërcyer.

Nëse ju dëshironi, mund ti trajtoni gjithmonë si një bebe edhe kur rriten dhe bëhen të mëdhenj.

Nëse ju dëshironi, mund ti trajtoni gjithmonë si një bebe edhe kur rriten dhe bëhen të mëdhenj.

Ju asnjëherë nuk do të jeni më vetëm, na besoni; asnjëherë.

Ju asnjëherë nuk do të jeni më vetëm, na besoni; asnjëherë.

Asnjëherë  nuk do të  keni ftohtë .

Asnjëherë nuk do të keni ftohtë .

Pa mund t'ju ndihmojnë dhe të pastroni nëpër shtëpi.

Pa mund t’ju ndihmojnë dhe të pastroni nëpër shtëpi.

Mund të kryejnë funksione nga më të ndryshme

Mund të kryejnë funksione nga më të ndryshme

Ju sigurojmë se nuk do të kini nevojë për orë me zile

Ju sigurojmë se nuk do të kini nevojë për orë me zile

Si mendoni tani? Lexoni per me teper: ADOPTO NJË KAFSHË SHPËTO NJË JETË !


Na shkruani

Ju lutemi, bëni hyrjen me një nga këto metoda që të postoni komentin tuaj:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: