V04-752204 – © – Hoffmann Photography

Kripa- Nuk quhet një ide e mirë nëse duke ngrënë disa patatina ti ndani ato me qenin tuaj. Konsumimi i kripës mbi normë, shkakton etje tek qeni juaj, duke cuar kështu në urin të shtuar si dhe helmim nga jonet e natriumit. Simptomat nga konsumimi i tepruar i kripës përfshijnë; vjellje, diarre, depresion, dridhje të trupit, ngritje të temperaturës trupore si dhe epilepsi. Mund të shkaktojë dhe vdekje.

Kripa- Nuk quhet një ide e mirë nëse duke ngrënë disa patatina ti ndani ato me qenin tuaj. Konsumimi i kripës mbi normë, shkakton etje tek qeni juaj, duke cuar kështu në urin të shtuar si dhe helmim nga jonet e natriumit. Simptomat nga konsumimi i tepruar i kripës përfshijnë; vjellje, diarre, depresion, dridhje të trupit, ngritje të temperaturës trupore si dhe epilepsi. Mund të shkaktojë dhe vdekje.

Teenaged girl and her pet dog eating potato chips outdoors at a lake


Na shkruani

Ju lutemi, bëni hyrjen me një nga këto metoda që të postoni komentin tuaj:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s

Ndiqe

Merreni çdo postim të ri drejt e te email-et tuaja.

Bashkojuni 366 ndjekësve të tjerë

Këtë e pëlqejnë %d blogues: